1996’dan bu yana

Güven, özen ve huzur bu çatı altında

Güven, özen ve huzur bu çatı altında

Her yaş, yaşamaya değer güzelliklerle gelir. Umut ve yaşama sevinci, her yaş için vazgeçilmezdir. Altınçatı’da konuklarımıza yeni bir yaşam sunarken, altın yıllarına sağlık ve mutluluk katmayı hedefliyoruz.

Hayatlarının bu yeni dönemini huzurlu ve rahat bir ortamda, özenli ve konforlu hizmetle geçirmelerini sağlıyoruz.

Ardımızda onlarca yılın birikimi ve deneyimiyle, konuklarımıza üç merkezimizde kaliteli hizmet sunuyoruz. Kurulduğumuz 1996’dan bu yana sektörün ilklerinden biri olarak artan başarımız, etik değerlerimiz ve profesyonel yaklaşımımızla konuklarımız için çalışmayı sürdürüyoruz.

Sevdiklerinizin layık olduğu özen Altınçatı’da

Geleneksel toplumlarda, ne yazık ki duygusal zaaflar yaşamsal kararların önüne geçer ve gerçekçi olmayı engeller. Profesyonel destek almaktan çekiniriz, zayıf ya da güçsüz görünmekten endişeleniriz, başkaları tarafından kınanmaktan ve ailemizi hayal kırıklığına uğratmaktan korkarız…

Günümüzün değişen koşulları, aile ve iş hayatımızdaki yeni dinamikler; artık bebeklerimizle ebeveynlerimizin yani en küçüklerimizle en büyüklerimizin bakımı için profesyonel yardım alma konusunda bilgisine, özenine, deneyimine güvendiğimiz kişi ve kurumlarla bizi bir araya getiriyor.

Duygusal anlamda bocaladığımız ya da vicdani yük hissettiğimiz bu kararlarda en öncelikli konu, güven. Ve en değerlimizi, canımızı emanet ettiğimiz kişi ve kurumların profesyonelliği. Ciddi bilgi ve emek isteyen bakım süreçleri, aile üyelerinin (bazen de tek bir kişinin) birçok uzmanlığa aynı anda sahip olmasını gerektirir. Bu hiç de kolay bir süreç değildir çünkü hiç kimse aynı anda iyi bir doktor, hemşire, hasta bakıcı, aşçı, psikolog, temizlik görevlisi, arkadaş, rehber ve evlat olamaz…

Kıymetlilerinize değer veriyoruz

Altınçatı Yaşam Merkezleri olarak, her biri alanında uzman ekibimizle multidisipliner bir anlayışla hizmet sunuyoruz. Sevgi, saygı ve hassasiyetle, konuklarımızın (siz, ebeveyniniz ya da aile büyüğünüz) gereksinimi olan özenli sağlık hizmetini ve sosyal ortamı sağlamaya özen gösteriyoruz.

Altınçatı ailemizin her üyesi; anne ve babanıza duyduğunuz sevgiyi, onlara verdiğiniz değeri onlara en içten şekilde hissettirebilmek için var…

Sayılarla Altınçatı
15000+
TOPLAM HİZMET VERİLEN
3
MERKEZ
27 YIL
SEKTÖR TECRÜBESİ
100+
KİŞİLİK UZMAN EKİP

Hayatın ileriki dönemlerini altın yıllara çevirmek ve her gereksinimi en iyi şekilde karşılamak için çalışıyoruz. Konuklarımıza profesyonel, çağdaş ve multidisipliner bir anlayışla konforlu bakım hizmeti veriyor, kurulduğumuz günden bu yana onların yaşam kalitelerini yükselten ilkelerimizden ödün vermiyoruz.

Altınçatı Yaşam Merkezleri ekibimiz; sosyal hizmet uzmanı yöneticilerinden alanında uzman doktor, psikolog ve hemşirelerine, sertifikalı ve profesyonel bakım personelinden gönüllülerine; temizlik ve mutfak çalışanlarından güvenlik personeline, işini güler yüz ve özveriyle yapan kocaman bir aile…

İlkelerimiz, kalite ve hizmet anlayışımızla 1996’dan bu yana konuklarımıza empati, özen ve hassasiyetle yaklaşıyoruz. Onların sağlığı, bakımı ve konforu için tıbbi, bilimsel ve teknolojik anlamda en modern yöntemleri kullanıyoruz.

Misyonumuz; insana ve insan sağlığına saygıyı ön planda tutarak, konuklarımıza en kaliteli hizmeti sunmak ve onları kendi evlerinde rahat ve güvende hissettirmektir.

Vizyonumuz; uluslararası kuruluşlarla birlikte hizmet ve eğitim programları uygulayarak, standartları belirleyici konuma gelmektir.

Altınçatı şirketler grubu altında yer alan Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezlerimizin verdiği hizmetleri belirli standartlar altında oluşturarak yaşlıların bu hizmetlerden çok daha verimli bir şekilde yararlanmasını sağlamayı hedeflemekteyiz.

Altınçatı Yönetimi, yüksek kalitede hizmet sunmak için müşteri istekleri doğrultusunda belirlenen ve memnuniyetin sürekliliğini esas alacak şekilde, kabul görmüş ulusal ve uluslararası standartlara uygun “kalite odaklı” yönetim sistemini benimsemiştir.

Kalite Yönetim Sistemi Temel İlkeleri

 • Kalite ve Hizmet Anlayışımız
 • İnsanı ve insan sağlığını her koşulda üstün tutmak, Hasta ve yaşlı haklarına saygı duymak
 • Bilimsel gelişmeler doğrultusunda, uzman personel ve gerekli teçhizat ile en iyi hizmeti sunmak
 • Merkezlerin güvenlik, konfor ve teknolojik altyapısını oluşturmak ve denetlemek
 • Misafirlerin yaşam kalitelerini yükseltmek, konforlarını sağlamak için; sağlık, beslenme,
 • temizlik, bakım, barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak ve sürekli iyileştirmeye çalışmak
 • Misafirlerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak
 • Misafir yakınlarının güvenini kazanmak
 • Koşulsuz hasta ve yaşlı memnuniyeti sağlamak
 • Çalışanlara uygun bir iş ortamı oluşturarak hizmet içi eğitimler ile gelişimlerini sağlamak
 • İleri bakım ve takip yöntemlerinde bilimsel anlayıştan ayrılmamak
 • Tıbbi ve teknolojik gelişmeleri takip etmek ve uygulamaktır.