VİDEOYU İZLE
İLK ADIM

Doğru merkezi bulmak

Doğru Merkezi Bulmak 

Kendiniz ya da aile büyükleriniz için destekli yaşam seçeneklerini araştırıyorsanız, aklınızda birçok soru olması çok normal. Yaşlı bakımı; aktif ve destekli yaşamdan hafıza bakımı ve palyatif bakıma kadar farklı seçenekleri içerir.

Anne babanız, kendiniz ya da merkez arayışında olduğunuz aile büyükleriniz için cevaplanması gereken ilk üç soru: Nereden başlamak istiyorsunuz, önceliğiniz ne ve hangi düzeyde bakıma ihtiyacınız var?

Günümüzün modern yaşlı yaşamı birçok farklı bakım türünü içerir: Aktif yaşam, destekli yaşam, hafıza bakımı ve palyatif bakım…

Sizin ihtiyacınız olan hangisi? Bu soruları cevapladıktan sonra düşünün… Aradığınız şey sosyalleşmek mi, iyi bir tıbbi bakım almak mı, yalnız hissetmeden yaşıtlarınızla bir arada olmak mı, iyi hissedeceğiniz bir yerde yaş almak mı, hayatınızın geri kalanını güvende ve konfor içinde geçirmek mi; hepsi mi?

Bu soruları cevaplamaya çalışırken zorlanmanız normal. Vereceğiniz kararı kolaylaştırmak ve yakınlarınızla kararınızı paylaşmanıza yardımcı olabilmek için buradayız…

Ne tür bir bakıma ihtiyacım var? 

Ne tür bir bakım düzeyine ihtiyacınız olduğunu anlamak önemlidir. Kendinizi, kendi benzersiz koşullarınızı, gereksinimlerinizi, tercihlerinizi ve isteklerinizi dikkate alan bir yerde yaşamayı hak edersiniz. Bu nedenle, yaşlı yaşamına kişiselleştirilmiş bir yaklaşım benimseriz ve sizin için doğru topluluğu bulabilmeniz için çeşitli harika seçenekler sunarız.

Ancak yaşlı yaşamı yolculuğunuzda daha da ilerlemeden önce, mevcut bakım seviyelerinin farklılıklarını ve her birinin neleri içerdiğini anlamak önemlidir. Dolayısıyla; destekli yaşam, bellek bakımı, aktif yaşam ve palyatif bakım seçeneklerinden haberdar değilseniz, doğru bir başlangıç noktasındasınız. 

Yaşam Merkezleri

Yaşlı yaşamı için birçok seçenek vardır ve her biri ihtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı bir amaca hizmet eder. Her biri kendi benzersiz özelliklere sahip olsa da, hepsi sizi evde hissettiren bir ortamda yaşama fırsatı sunar. Size sunulan farklı seçenekleri keşfedin ve seçenekleriniz hakkında ek yardıma ihtiyacınız olursa, bize her zaman telefonla ulaşabilirsiniz. 

Aktif Yaşam 

Aktif yaşam, ev sahipliği endişelerini ve ev işlerini bir kenara bırakarak, kaygısız, eğlenceli bir yaşam tarzına geçmek istiyorsanız harika bir seçenektir. Sakinler, ev gibi bir dairede yaşama imkanı, kaliteli yemekler, heyecan verici etkinlikler ve gezi olanakları ile birlikte yeni arkadaşlar edinme fırsatı bulabilirler.

Ev işlerini ve bakımı başkasına devretmek istiyorsanız,

Etkileyici insanlarla dolu daha aktif bir sosyal hayat arıyorsanız,

İlgi alanlarınıza hitap eden çeşitli dersler ve aktiviteler sayesinde daha keyifli bir emeklilik haya ediyorsanız, 

Eğer öyleyse; 

Altınçatı ile Aktif Yaşam tam size göre! 

Destekli Yaşam 

Eğer kişisel bakım ve ilaç yönetimi gibi konularda biraz yardıma ihtiyacınız varsa, destekli yaşam size uygun olabilir. Günlük yaşam aktiviteleri; yemek takibi, ev temizliği ve çamaşır yıkamaya kadar her konuda personel yardımı bulunduğu için sevdiğiniz şeylere daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Evde sahip olduğunuzdan daha fazla kişisel bakım hizmetinden yararlanmak istiyorsunuz,

Giyinme, banyo yapma veya ilaç yönetimi gibi belirli günlük aktivitelerde biraz ekstra yardıma ihtiyacınız var, 

24 saatlik uzman hemşire bakımının sizi daha güvenli hissettireceğini düşünüyorsunuz, 

Eğer öyleyse; 

Altınçatı ile Destekli Yaşam tam size göre! 

Hafiza Bakımı

Hafıza bakımı, Alzheimer ve diğer Demans türleriyle yaşayan yaşlılar için tasarlanmıştır. Kişiye odaklı bir yaklaşıma dayanan bu program, egzersiz, sosyalleşme ve eğlence sağlayan günlük etkinliklerle sakinlerin becerilerini korumasına ve kendilik duygusunu korumasına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

Sevdiklerinizin bilişsel yeteneklerinin azalması nedeniyle güvenliklerinden ve korunmalarından endişe duyuyorsunuz,

Sevdiklerinizin hafıza kaybına bağlı olarak kişisel bakımı ve/veya sosyal yaşamında bir düşüş fark ettiniz,

Alzheimer veya Demans hastası birine bakarken tükenme yaşıyorsunuz veya endişe duyuyorsunuz,

Eğer öyleyse; 

Altınçatı ile Hafıza Bakımı tam size göre! 

Palyatif Bakım

Palyatif bakım topluluklarımız, iyileşmek, rehabilitasyon görmek veya kaliteli uzun süreli bakım almak için tasarlanmıştır. Bir ameliyattan veya kazadan sonra gece gündüz lisanslı hemşirelik hizmeti almanız gerekiyorsa; palyatif bakım hizmetimzi, destekleyici ve konforlu bir ortamda klinik kaynaklar sağlar.

Tıbbi bir işlem için hastaneye yatırıldıktan sonra rehabilitasyon için (fiziksel, konuşma veya iş terapisi gibi) kısa süreli konaklama ihtiyacınız var.

Tıbbi ve kişisel bakım ihtiyaçlarınız, evde veya başka bir yaşlı yaşam topluluğunda karşılanması gerekenden daha ağır hale geldi.

Yatağa bağlı bakım süreçlerini; güvenli bir ortamda, uzman bir ekibe emanet etmek istiyorsunuz. Kurumda bir doktorun bulunmasını ve gerektiğinde fizyoterapi desteği almak istiyorsunuz

Eğer öyleyse; 

Altınçatı ile Palyatif Bakım tam size göre!