VİDEOYU İZLE
HİZMETLERİMİZ

Değer verdiklerinize değer veriyoruz

Altınçatı ile Destekli Yaşam

Sadece kişisel bakım ve ilaçlarınızı alma konusunda yardım gerekiyorsa, destekli yaşam tam size göre olabilir. Personel, günlük yaşam aktivitelerinden ev temizliğine ve çamaşır yıkamaya kadar her konuda destek olacağından, yapmaktan hoşlandığınız şeylere daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Destekli yaşam şu durumlarda uygun:

  • Evde sahip olduğunuzdan daha fazla kişisel bakım hizmeti alabilirsiniz.
  • Giyinme, banyo yapma veya ilaçlarınızı alma gibi günlük rutinlerde biraz fazladan yardıma gereksiniminiz var.
  • Destekleyici bakım istiyorsunuz ancak yaşlı bakım merkezlerindeki 24 saat nitelikli bakım hizmeti sizin için gerekli değil.

Destekli yaşam toplulukları, ihtiyaç duyduğunuz bakımı aldığınız bağımsız bir yaşam tarzını keyifle sürdürebileceğiniz güvenli bir ortamdır. İlaçlarınızı yönetme, giyinme, banyo yapma gibi günlük işlerde yardımcı olmanın yanı sıra ev işleri ve yemek hizmetleri gibi hizmetler de sunulur. Çoğu topluluk ev işlerini ve yemekleri hallederken, hobilerinize vakit ayırabilir, eğlenceli sosyal etkinliklerin tadını çıkarabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Destekli yaşam topluluklarının birçok avantajı vardır. Yemek yapma sınıfına katılabilir, bir sanat atölyesine gidebilir veya yeni arkadaşlarla alışverişe çıkabilirsiniz. Geniş ortak alanlara ve yemek odalarına erişiminiz olacak, eğlenceli sosyal aktivitelere katılabilir ve lezzetli yemekleri tadabilirsiniz. Ayrıca, çoğu destekli yaşam topluluğu evcil hayvan dostudur, bu nedenle kedi/köpeğinizi de yanınıza getirebilirsiniz.

Ücretleriniz Ne Kadar?

Her yaşlımız özel ve birbirinden farklıdır. Bu sebeple fiyat; seçtiğiniz oda stili ve gün boyunca ne kadar yardıma ihtiyaç duyduğunuza bağlı olarak değişebilir. Merkezlerimize gelmeden önce sizinle birlikte çalışarak ihtiyaçlarınıza uygun bir özel hizmet planı oluşturuyoruz. Oluşturulan bu hizmet planı doğrultusunda bir fiyatlama çalışıyoruz. 

Hizmet maliyetini nasıl belirlediğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ortalama bir fiyat aralığı görmek için Finansal Planlama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Destekli Yaşam İçin Doğru Zaman: 

Destekli yaşam için doğru zaman kişisel koşullara bağlı olarak değişebilir. Destekli yaşam topluluğuna taşınmak önemli bir karardır ve bazen önemli kararlar korkutucu hissettirebilir. Harika bir deneyim olacağını bile bile, yeni bir şeyi benimsemek zor olabilir. Peki, destekli yaşamı düşünmeye başlamak için doğru zaman ne zaman?

Destekli yaşam hizmeti tercih etmek için 5 yaygın neden: 

  • Siz veya sevdikleriniz güvenlik konusunda endişe duyuyor.

Destekli yaşam topluluklarında günün her saati, haftanın yedi günü personel bulunması nedeniyle acil durumda yalnız kalmaktan endişe etmenize gerek yok. Her zaman erişilebilir acil durum uyarı sistemleri sayesinde yardımın asla uzak olmadığını hissedersiniz.

  • Daha fazla sosyal etkileşim istiyorsunuz.

Destekli yaşam topluluğuna taşındığınızda, kendiniz gibi insanlarla çevrili olursunuz. Yaşamınızın aynı aşamasındaki insanlarla yeni arkadaşlıklar kurmak için mükemmel bir ortam sağlar. Akşam yemeği sırasında hikayeler paylaşmak, canlı bir Bingo oyunu oynamak; favori kitaplarınız veya güncel olaylar hakkında düşünceli sohbetlere katılmaktan oldukça keyif alacaksınız. Merkezlerimiz, kişiler arası sosyal etkileşimi arttırmak ve yeni gelişen arkadaşlıkları kolaylaştırmak için bol miktarda sosyal etkinlik sunar.

  • Evden içeri ve dışarı çıkarken normalden daha zorlanıyorsunuz.

İleri yaşları göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir toplulukta yaşamanın avantajlarından biri; odaların geniş, koridorların geniş ve ekstra yardıma ihtiyacınız varsa odadan odaya size yardımcı olabilecek personelin bulunmasıdır. Uzman personelimiz size ihtiyaç duyduğunuz desteği sağlamak için çaba gösterir, böylece bağımsızlığınızı korurken ihtiyaç duyduğunuz yardımı alabilir ve istediğiniz şekilde zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

  • Yemek pişirme ve temizlik gibi günlük görevlerde biraz yardıma ihtiyacınız var.

Yemek pişirme, temizlik, kişisel bakım ve çamaşır gibi günlük işlerde biraz yardıma ihtiyacınız olabilir mi? Öyleyse, Altınçatı’da olmanın avantajlarından hoşlanacaksınız. Destekli yaşam topluluğunda, ilgili personel bu görevlerle başa çıkmanıza yardımcı olmak için her zaman hazırdır, bu da daha az endişe yaşamanızı sağlar ve zamanınızın daha fazlasını geri kazanmanızı sağlar.

  • En keyifli yıllarınızda, vaktinizi nasıl geçirmek istediğinize daha özgürce karar vermek istiyorsunuz. 

Bitmek bilmeyen yapılacaklar listesiyle uğraşmak yerine günlerinizi nasıl geçirmek istediğinizi seçebilmeniz harika olmaz mıydı? Mutfak eşyalarının bakımıyla uğraşmak veya market alışverişinin getirdiği zorluklarla baş etmek yerine, destekli yaşam topluluğu bu yükleri ortadan kaldırabilir. Resim yapmak, okumak veya arkadaşlarınızla ve ailenizle kaliteli zaman geçirmek gibi gerçekten keyif aldığınız şeylere daha fazla zaman yaratabilirsiniz.