VİDEOYU İZLE
HİZMETLERİMİZ

Değer verdiklerinize değer veriyoruz

Hafıza Bakımı Nedir?

Hafıza bakımı, Alzheimer ve diğer demans türleriyle yaşayan insanlar için özel bir bakım türüdür. Topluluklar genellikle personelin yaşayanların sağlığını yakından takip edebileceği güvenli ortamları içerir. Hafıza bakımı alanında çalışan personel, bilişsel yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olacak programlar, etkinlikler ve etkinlikler sunmaktadır. Ayrıca, tutkularını ve hobilerini yaşayabilme imkanı bulurlar. Personel genellikle hafıza kaybı olan yaşlılara gereken kaliteli bakımı sağlamak için özel olarak eğitilmiştir.

Hafıza Bakımı Hizmetinin Özellikleri

Bireye Alzheimer/Demans tanısı konduğunda, yaşam kalitesinden ödün vermek zorunda değildir. Sakinlerimiz, onları tanıyan ve hayattan zevk almalarına, aidiyet ve amaç duygularını yaşamalarına ve mevcut becerilerini korumalarına yardımcı olan tanıdık insanlarla günlerini geçirirler. Topluluğa bağlı olarak, Alzheimer ve diğer demansın erken, orta ve ileri aşamalarının benzersiz ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olan özel programlara erişiminiz de olabilir.

İşte hafıza bakımı programlarımızdaki yaşlılara hayatlarının bu döneminden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için sunduğumuz birkaç yol:

Ücretleriniz Ne Kadar?

Her yaşlımız özel ve birbirinden farklıdır. Bu sebeple fiyat; seçtiğiniz oda stili ve gün boyunca ne kadar yardıma ihtiyaç duyduğunuza bağlı olarak değişebilir. Merkezlerimize gelmeden önce sizinle birlikte çalışarak ihtiyaçlarınıza uygun bir özel hizmet planı oluşturuyoruz. Oluşturulan bu hizmet planı doğrultusunda bir fiyatlama çalışıyoruz. 

Hizmet maliyetini nasıl belirlediğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ortalama bir fiyat aralığı görmek için Finansal Planlama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Güvenli Bir Ortam

Kuruluşlarımızın dış kapıları günün 24 saati tuşlu girişlerle sağlanır ve binalara giriş çıkışlarda kapı zilleri bulunur. Sakinlerimizin güvenli bir  topluluk içinde kalarak dışarıyı keşfedebileceği güvenli bahçe alanları bulunmaktadır.

Kaliteli Hizmetler

Sevdikleriniz, tanındığı ve iyi bakıldığı bir yerde mutlu bir yaşamı hak eder. İşte tam da bunu sağlamak için hizmet sunuyoruz. Personelimiz, çamaşır ve ev temizliği gibi işlerle ilgilenirken; gün boyunca yemek, ilaç alma, banyo yapma ve diğer durumlarda destek sağlar. Sevdikleriniz ayrıca, demansa uygun menüler, yemek boyunca kişiselleştirilmiş yardım ve tanıdıklık sağlamak için tutarlı oturma düzeni gibi destekleyici bir yemek deneyiminden de keyif alacaktır. 

Sıcak ve Hoş Bir Ortam

Topluluklarımız, banyoları ve doğal ışığın bol olduğu özel bir ev gibi hissettiren dairelerden oluşur. Bu, sakinlerimizin topluluğa taşındıklarında daha rahat ve huzurlu hissetmelerine yardımcı olur. Ayrıca, kolay gezilebilen kat planları, yaşlıların günlük aktivitelere katılabileceği alanlar ve neşeli, huzur verici renklerle boyanmış duvarlar da bulacaksınız.

İlişki Odaklı Bakım

Hepimiz farklıyız, bu yüzden her bir sakine özel ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun kaliteli bakım sağlamaya inanıyoruz. Bazen bir kişi için başka bir yaklaşım kullanmamız gerekebilir. Amacımız, her bir sakinin kim olduklarını tanımak ve bireysel ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını bakım planlarına dahil etmektir. Kişiselleştirilmiş bakım planlarımız sayesinde özelleştirilmiş hizmetler sunuyoruz. 

Doğru İnsan Kaynağı

Sadece iyi insanlar işe almıyoruz; kaliteli eğitim ve eğitimlere yatırım yaparak personelimize en yeni demans bakım teknikleri konusunda güncel kalma imkanı sunuyoruz. Tutarlı bakım atamalarımız sayesinde; sevdikleriniz genellikle aynı bakım partneriyle çalışacak, bu da tanıdıklık ve kişiye odaklı iletişimi teşvik etmeye yardımcı olmaktadır.

Etkileyici Aktiviteler

Günlük düzenlenen planlı aktivitelerle yeteneklerini korumalarına ve mevcut becerilerini kullanmalarını teşvik edilmektedir. Zeka oyunları, dans etme, sanat sınıfları ve müzik programları, sakilerimizin günlerini keyifle geçirdikleri aktivitelerin sadece birkaç örneğidir. Sakinlerimiz, güvenli açık hava alanlarımız sayesinde yürüyüş yapma veya bahçe işleriyle uğraşma gibi etkinliklerin tadını güvenli bir şekilde çıkarabilirler.