VİDEOYU İZLE
İLK ADIM

Konuşmaya hazırlanmak

Finansal Planlama

Bir ev gibi hissedeceğiniz ve sadece iyi bir yaşlılık için değil, iyi bir yaşam için de tercih edebileceğiniz huzurevi ya da yaşlı bakım merkezinin size maliyetini merak mı ediyorsunuz?

Kaliteli bakımda, size uygun seçeneği bulabilmeniz için farklı alternatifler sunuyoruz.

Birkaç alternatif olduğu için ortalama maliyet; odanızın konumu/büyüklüğü, sunulan tıbbi olanaklar ve bakım düzeyi gibi faktörlere bağlı olarak değişebiliyor.

Tüm kişisel bakımınızı kendiniz yapabiliyorsanız aktif yaşam, kişisel bakım ve ilaç yönetimi konusunda biraz daha fazla yardım alabileceğiniz destekli yaşam ya da hafıza bakımı ve palyatif bakım… Size uygun olan bakımı belirleyip fiyat seçeneklerimize göz atabilirsiniz.

Gereksinimlerinizi belirledikten sonra maliyet hakkında bilgi almak için bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak size dönüş sağlayabilmemiz için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Eğer ilk defa bir Huzurevi ve Aktif Yaşam Merkezi’ni araştırıyorsanız, muhtemelen aklınıza gelen ilk soru “Ne kadar maliyeti olacak?”. Yaşlı yaşam için ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini genel bir fikir edinmek için araştırma yapmanız akıllıca olsa da, bireysel durumunuzu incelemeksizin bu soruya net bir cevap vermek zordur.

Son fiyata etki eden birkaç değişken vardır. Seçtiğiniz şehir veya bölge, büyük ve özel bir daire mi yoksa paylaşımlı bir oda mı tercih ettiğiniz, günlük olarak ne kadar bakıma ihtiyacınız olduğu gibi faktörler toplam maliyetin rolünü oynar.

Aylık masrafların listesi

Şu Anda Ne Ödüyorsunuz?

Tüm aylık masraflarınızın toplamını hesaplarsanız ne kadar çıkar?

Aylık masraflarınızın tamamını değerlendirdiğinizde, yaşlı bakım merkezi ücretinden daha düşük olduğunu göreceksiniz. Üstelik, şu anda yaşadıkları ortamda, yaşlı bakım merkezlerinde fiyata dahil olan olanaklara ve hizmetlere sahip değiller!

Öncelikle Aylık Masraflarınızla Başlayın

Evde yaşamak için kira, elektrik, su,ısınma ve ev sigortası gibi ayrı ayrı faturalar ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca yiyecek, sağlık masrafları, eğlence ve seyahat masrafları gibi şeyler için bütçe yapmanız gerekmektedir.

Şimdi, tüm bu masrafları tek bir aylık ödemeyle birleştirmeyi hayal edin. Bir yaşlı bakım merkezinde gerçekleşen durum budur. Çoğu günlük masrafınız aylık ücretinize dahildir – temizlik hizmetleri, çamaşırhane hizmetleri, beslenme hizmetleri, ilgi çekici dersler, mutlu saatler, dondurma partileri ve benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla dolu eğlenceli geziler gibi aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde, kira ücretleriyle, yaşlı bakım merkezi ücretleri birbirinden neredeyse farksızdır. 

Bu nedenle, yaşlı yaşam topluluklarını, pahalı olduklarını düşündüğünüz için göz ardı etmeden önce, aylık masraflarınızı toplayın ve bu toplamı bulunduğunuz bölgedeki merkezlerin maliyetiyle karşılaştırın. Düşündüğünüzden daha ekonomik olabileceğini öğrenmek sizi şaşırtacaktır.

Ne için ödeme yapıyorsunuz?

Bazı insanlar geleceğe yönelik güvence istedikleri için yaşlılık merkezlerine taşınma kararı alır. Çocuklarına bir yük olmak istemezler ve ihtiyaç duyduklarında kaliteli bakıma erişebileceklerini bildikleri için huzur bulurlar. Zamanlarını ev işleriyle harcamak yerine  ortak ilgi alanlarını paylaşan insanlarla birlikte sevdikleri şeyleri yapmak istedikleri için bu hizmetlerden faydalanırlar.

Bakım merkezi yaşamına geçişi neyin ilham verdiği önemli olmaksızın, kişiselleştirilmiş bakımdan konforlu konaklama alanlarına, kaliteli yemeklere ve dolu dolu aktivitelere kadar her şeyi bekleyebilirsiniz. Bu şekilde emeklilik yıllarınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.