Kurumsal

1996'dan beri...

Altınçatı ile yeniliğe merhaba…

Yaşam her gün yeniden başlar; hangi yaşta olursanız olun, güneş her sabah yeni umutlarla doğar. Altınçatı, yeni bir yaşam vaadiyle konuklarını ağırlarken, bu yeni yaşama alabildiğine sağlık ve mutluluk katmayı hedefliyor. Altınçatı’da yaşlılık, bir  sürecin son aşaması olarak değil, yeni bir yaşamın başlangıcı olarak kurgulanıyor. Geriatri bilimini divrofesyonelce yaşama uyarlayan Altınçatı’nın uzman ekibi; bilgisini yaşamınızda mutluluğa dönüştürüyor.

Altınçatı’nın ardında onlarca yıllık bir deneyim var. 1996 yılında Ankara’nın ilk yaşlı bakım merkezlerinden biri olarak kurulan Altınçatı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri’nin, yıllar içinde artan başarısı, etik değerleri ve profesyonel yaklaşımı ile gerçekleşmiştir.

Ona verdiğiniz değeri, Altınçatı ile gösterin.

Geleneksel toplumlar, yaşamsal kararlarında ne yazık ki duygusal zaaflarının etkisinde kalırlar. Sevgimizi gösterme biçimlerimiz de bu zaaflarımızın etkisiyle biçimlenir. Bebeğimizin bakımında profesyonel yardım almamak bizi “daha iyi birer anne baba” yapar; anne ve babamıza kendi imkanlarımızla evimizde bakmak bizi “hayırlı evlatlar” yapar gibi bir inanışımız var. Ancak ciddi bilgi ve emek isteyen tüm bu süreçler, aile üyelerinin her biri için durumu daha da zorlaştırmaktan öteye gitmez. Çünkü hiç kimse aynı anda iyi bir doktor, hemşire, aşçı, psikolog, temizlikçi, rehber ve evlat olamaz. Altınçatı, her biri alanında uzman kadrosu ile sevgiden çok daha fazlasını; ebeveynlerinizin ihtiyaç duyduğu özeni, saygıyı, sağlık hizmetini ve sosyal ortamı onlara sunar. Altınçatı ailesinin her üyesi, anne ve babanıza duyduğunuz sevgiyi ve onlara verdiğiniz değeri göstermek için var.

0
Yıldır
0
Merkez
0
Toplam Kapasite

Yaşlılığın gereksinimlerini her yönüyle karşılayan profesyonel, çağdaş ve multidisipliner bir anlayışla sakinlerine son derece kaliteli bakım hizmeti vermenin yanı sıra onların yaşam kalitelerini koruyan ve yükselten ilkeleri Altınçatı’nın ayrıcalıklarıdır.

Altınçatı Geriatrik Hizmetler ve Aktif Yaşam Merkezleri; sosyal hizmet uzmanı yöneticilerinden, alanlarında uzman doktor, psikolog ve hemşirelerine; sertifikalı ve profesyonel bakım elemanlarından içtenlikle çalışan gönüllülerine; temizlik, mutfak ve güvenlik personeline kadar işini sevgi ve özveriyle yapan büyük bir ailedir.

İlkeleri, kalite ve hizmet politikaları ile Altınçatı Ekolü’nün ışığında kurulduğu günden bu yana sakinlerine empati, özen ve hassasiyetle yaklaşmış; onların sağlığı, bakımı ve konforu için, tıbbi, bilimsel ve teknolojik her türlü imkanı kullanmış ve uygulamıştır.

İnsana ve insan sağlığına saygıyı ön planda tutarak sakinlerine en kaliteli hizmeti vermek ve onları kendi evlerinde hissettirmektir.

Uluslararası kuruluşlarla birlikte hizmet ve eğitim programları uygulayarak standartları belirleyici konuma gelmektir.

 • İnsanı ve insan sağlığını her koşulda üstün tutmak
 • Hasta ve yaşlı haklarına saygı duymak
 • Bilimsel gelişmeler doğrultusunda, uzman personel ve gerekli teçhizat ile en iyi hizmeti sunmak
 • Mevzuata ve yasal şartlara uymak
 • Merkezlerin güvenlik, konfor ve teknolojik altyapısını oluşturmak ve denetlemek
 • Sakinlerin sağlık, beslenme, temizlik, bakım, barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak
 • Sakinlerin yaşam kalitelerini yükseltmek, konforlarını sağlamak ve iyileştirmeye çalışmak
 • Sakinlerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak
 • Hasta yakınlarının güvenini kazanmak
 • Koşulsuz hasta ve yaşlı memnuniyeti sağlamak
 • Çalışanlara uygun bir iş ortamı oluşturarak hizmet içi eğitimler ile gelişimlerini sağlamak
 • İleri bakım ve takip yöntemlerinde bilimsel anlayıştan ayrılmamak
 • Tıbbi ve teknolojik gelişmeleri takip etmek ve uygulamaktır.

Bilimsel ve teknolojik ilerlemeler ışığında, daha da büyüyüp gelişerek önümüzdeki 10 yılda Türkiye kapasitesinin %10’una ulaşmaktır.

"Altınçatı ile yeniliğe merhaba…"

Yaşam her gün yeniden başlar...