Altınçatı Farkı

Yaşlı bakımı profesyonel bir iştir.

25 Yılık Tecrübe

25 yıllık birikimle geliştirdiğimiz standartlar, sunduğumuz hizmetlerde ve kurum içi iletişimde istisnasız uygulanmaktadır.

Sevdikleriniz, Altınçatı Geriatrik Hizmet ve Aktif Yaşam Merkez’lerinin her birinde, konusunda uzman personel ile uygun fiziki koşulların buluştuğu, Sağlık Bakanlığı mevzuatlarına uygun özenli bakım hizmetini alır.

Altınçatı Geriatrik Hizmet ve Aktif Yaşam Merkezlerinin tümünde, bakım, periyodik hizmet, sürekli takip, zihinsel ve fiziksel aktiviteler gibi her türlü hizmet yazılı standartlar ile belirlenmiştir. Doktor, hemşire, sosyal hizmet uzmanı, profesyonel bakım ve idari personelin tamamı bu standartlar ile görevlerini sürdürmekte ve periyodik kurum içi eğitimlerle, hizmet kalitesi sürekli geliştirilmektedir.

Altınçatı Ekolü, uzun dönemli sağlığın, yaşamın temel alanlarında (Dinlenme-Bakım, Çevre, Sağlıklı Beslenme ve Egzersiz) dengenin korunmasına bağlı olduğu anlayışına dayanmaktadır. Standartlaşan hizmetlerimiz sakinlerimizin yaşam kalitelerini arttırır ve yaşamdan keyif almalarını sağlar.

Uluslararası Kalite

Asıl başarı, sizin tercihinizdir.

Türkiye koşullarının üzerinde hizmet veren Altınçatı’nın başarısı, London South Bank University Students Union’da düzenlenen Uluslararası Marka ve Kalite Ödül Töreninde ödüllendirilmiştir.

Londra’da Türk-İngiliz ortak işbirliği ile projelendirilecek bir yaşlı bakım ve geriatrik hizmet merkezi için anlaşma gerçekleştirilmiş olup Londra’nın güneyinde faaliyete geçecek Altınçatı şubesi için imzalar atılmıştır.

Sektörde Öncü Konum

Hedeflerimiz doğrultusunda yürüyoruz.

Altınçatı ile Xanten Caritas Derneği arasında imzalanan, sektördeki firmalara örnek teşkil eden anlaşma ile Türkiye’nin Avrupa’daki yaşlılara bakım hizmeti vermesi kararlaştırılmıştır.
Türkiye’nin
sağlık turizmi açısından çığır niteliğindeki anlaşma ile Türkiye’deki yaşlı bakım standartlarının yükseltilmesi ve sektörde ihtiyaç duyulan eğitim ve iş gücünün oluşturulması hedeflenmiştir.

Altınçatı Güveni

Kurumlarımızdaki sakinlerimizin %70′ini daha önce  bizden hizmet alan yaşlı yakınları oluşturmaktadır.

Altınçatı nekahet dönemi bakımı ve palyatif bakım konularında Türkiye’nin lider kuruluşları arasında ilk sıralardadır. Tıbbi ve sosyal bakımdan donanımlı fiziki koşulları, yoğunluğu rahatlıkla karşılayabilen misafir kapasitesi, sosyal hizmetleri uygulamadaki başarısı ve doktor, hemşire kadrosunun profesyonelliği ile sevdikleriniz bu çatı altında güvendeler.

Altınçatı Ekolü, 25 yıllık tecrübesinin yanı sıra, yaşlı sağlığı, engelli bakımı ve sosyal hizmetler alanında dünyadaki yenilikleri takip etmekte, kendi standartlarını yurtdışında tanıtmaktadır. Çeşitli ülkelerinden Altınçatı Ekolü’nün kullanımına dair istekler alınmakta ve değerlendirilmektedir.

2 Merkez

Altınçatı; konforu, işlevselliği ve güvenliği ile hem hastane hem de ev olarak tasarlanmış geriatrik hizmet ve aktif yaşam merkezidir.

Yıldız, Ümitköy’deki iki farklı bölgede bulunan Altınçatı’nın tüm binaları, yaşlı yakınlarının özel araçları veya toplu taşımayla rahatlıkla ulaşabilmelerine imkân sağlayan merkezi bir konumdadır. Altınçatı Yıldız 97, Altınçatı Gordion 53  kişilik kapasite ile hizmet vermektedir.

Tüm merkezler, yaşlı ve engelli kullanımı için güvenliği arttırılmış yerleşkelerde olup Sağlık Bakanlığı mevzuat ve standartlarına uygundur.

Tüm merkezlerimizde,

 • Uzman hekim
 • 24 saat hemşire ve profesyonel bakıcı
 • 3 ana 2 ara öğün beslenme
 • Peg ya da sonda ile beslenme
 • Psikiyatri ve nöroloji konsültasyonu
 • Diyetisyen ve fizyoterapist takibi
 • Kişisel bakım ve temizlik (banyo, saç-tırnak bakımı, alt bakımı)
 • Yatağa bağımlı-yarı yatağa bağımlı hasta bakımı
 • Tam donanımlı özel bakım ünitesi
 • Zihinsel engelli, alzheimer, demans, parkinson vb. hasta bakımı hizmetleri mevcutur.

Tüm merkezlerimizde

 • 24 saat güvenlik sistemi
 • Su, duman ve yangın dedektörleri
 • Interkom sistemi
 • Özel aydınlatma ve ses sistemi
 • Hemşire çağrı sistemi
 • Dinlenme salonları
 • Kütüphane
 • İbadethane
 • TV ve sinema odası
 • Egzersiz ve spor salonları gibi hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Hizmet Standardı

Altınçatı, ekolünden, ilkelerinden ve hizmet kalitesinden ödün vermez.

Altınçatı Geriatrik Hizmet ve Aktif Yaşam Merkezleri, Altınçatı Ekolü adı verilen standartlar bütünü ile yönetilir ve bu ekol, Hizmet Standardı, Multidisipliner Yaklaşım, Çevreye Duyarlılık, Bütünleşik Sosyal Yaşam, Kurum İçi Eğitim sistemi gibi temel unsurları barındırır.

Altınçatı Merkezlerinin tümünde, bakım, periyodik hizmet, sürekli takip, zihinsel ve fiziksel aktiviteler gibi her türlü hizmet yazılı standartlar ile belirlenmiştir. Doktor, hemşire, sosyal hizmet uzmanı, profesyonel bakım ve idari personelin tamamı bu standartlar ile görevlerini sürdürmekte ve periyodik kurum içi eğitimlerle, hizmet kalitesi sürekli geliştirilmektedir.

Tıbbi ve sosyal bakımdan donanımlı fiziki koşulları, yoğunluğu rahatlıkla karşılayabilen misafir kapasitesi, sosyal hizmetleri uygulamadaki başarısı ve doktor, hemşire kadrosunun profesyonelliği ile Altınçatı; nekahet dönemi bakımı ve palyatif bakım konularında Türkiye’nin lider kuruluşları arasında ilk sıralardadır.

Multidisipliner Yaklaşım

Multidisipliner yaklaşım kavramı, bilimsel veya teknik alanda birden fazla bilim dalının bir arada kullanılmasıdır.

Altınçatı Geriatrik Hizmet ve Aktif Yaşam Merkezlerinin verdiği sağlık hizmetlerinde birden çok branş ve disiplin rol oynar. Uzmanların bir araya gelerek ortak karar vermeleri ile multidisipliner yapısı olan merkezler daha başarılı sonuçlar alır.
Altınçatı’nın standartlarında yer alan multidisipliner yaklaşımla, hastaların psikolojik ve fiziksel ihtiyaçları hemşireler tarafından karşılanmakta ve hekimler tarafından izlenmektedir.

Aktif Yaşam

Altınçatı sakinleri, yaşamda izleyici değil katılımcı olmaları için desteklenir.

Yaşlanma, çevresel faktörlere uyum sağlayabilme yeteneğinin azalması olarak tanımlanan biyolojik bir süreçtir. Yaşlının öz bakımını yapmak, sağlığını ve güvenliğini kontrol altında tutmak tek başına yeterli değildir. Onlar için örgütlenmiş sosyal refah ve sosyal hizmet programları gereklidir.

Altınçatı sakinlerinin yaşamdan mümkün olduğunca keyif almaları için, gün içerisinde ve özel günlerde (bayram, yılbaşı, yaşlılar haftası, anneler günü, babalar günü, doğum günleri vb.) etkinlikler düzenlenir. Merkezlerimizin ulaşımı kolaydır ve sağlık durumlarına göre yaşlılarımız yakınları ile vakit geçirmeye teşvik edilir. Periyodik olarak şehir turları düzenlenir.

Tüm merkezlerimizde güvenliği arttırılmış açık hava alanları mevcut olup fiziksel, sanatsal (müzik ve ritim atölyesi, ebru sanatı, takı tasarımı, ahşap boyama ve yağlı boya atölyesi vb.) ve sosyal aktiviteler ile sakinlerimizi aktif bir yaşama yönlendiririz.

Çevreye Duyarlılık

Altınçatı sakinleri, yaşamda izleyici değil katılımcı olmaları için desteklenir.

Altınçatı Geriatrik Hizmet ve Aktif Yaşam Merkezleri, çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesinde üzerine düşen görevi yerine getirmek amacıyla merkezlerimizde bulunmuş tüm yaşlılarımız adına TEMA Vakfı aracılığıyla bir fidan dikiyor.

Kurum İçi Eğitim

Altınçatı altında hep birlikte yaşıyoruz, her gün tecrübelerimize yenilerini ekliyoruz.

Altınçatı Geriatrik Hizmet ve Aktif Yaşam Merkezleri, periyodik olarak hizmet içi eğitim programları düzenlemekte ve ekip ruhunu, motivasyonu üst seviyede tutarak sakinlerine en iyi hizmeti vermek için çalışır.

Eğitimler sağlık bilimleri, sosyal bilimler, psikoloji, kültür-sanat gibi branşlardan oluşmaktadır.

Güvenliği arttırılmış yaşam alanları

Altınçatı’da sevdiklerinize gözümüz gibi bakıyoruz.

Tamamen yaşlı ve engelli kullanımına göre tasarlanan merkezlerimizde, Sağlık Bakanlığı mevzuat ve standartlarına uygun binalardaki tüm yaşam alanlarının güvenliği arttırılmıştır.

Sağlık, yaşam, fiziksel ve zihinsel aktiviteler için tüm detaylar düşünülmüş olup kapı eşiğinden tutamaçlara, zeminden banyoya, elektronik güvenlikten yangın merdivenine kadar en ince detay düşünülmüş, tasarlanmış ve uygulanmıştır.

İlkelerimiz